Garnitur z sieciówki czy na miarę? Posiadanie garnituru jest dla mężczyzny absolutnym must have jeśli chodzi o ubranie. Wiele okazji wymaga założenie tego stroju ? święta, uroczystości polityczne, kościelne oraz wyjątkowe wydarzenia w naszym życiu. Wokół garniturów na miarę narosło wiele mitów i dlatego nie zawsze cieszą się dobrą sławą.

Mit ? garnitur na miarę tylko dla polityka

To, że nie spełniasz ważnej roli politycznej lub nie pracujesz w wielkiej korporacji na bardzo ważnym stanowisku, nie oznacza, że nie możesz mieć garnituru szytego specjalnie dla Ciebie! Każdy mężczyzna zasługuje na luksus, jakim jest posiadanie garnituru szytego na indywidualne zamówienie. Co więcej, z reguły jest to garnitur, który można wykorzystać na więcej okazji, gdyż…

Fakt ? garnitur na miarę możesz zestawiać z innymi ubraniami

Jeśli spodnie ?leżą na Tobie jak ulał? to dlaczego nie zestawić ich z fantastyczną koszulą, której kolor rewelacyjnie Tobie pasuje? Co więcej, marynarka może być jednego dnia elementem bardzo eleganckiego stroju wyjściowego na świąteczną kolację, a następnego tworzyć komplet ze spodniami typu jeans i koszulką polo.

Fakt ? szycie na miarę jest czaso- i kapitałochłonne

Kiedy wchodzisz do sklepu z garniturami, z reguły dostajesz swój zakup od razu do ręki. W przypadku garniturów szytych na miarę nie ma takiej możliwości. Co więcej proces zdejmowania miary, wybierania materiału, dodatków i oczywiście, szycia jest czasochłonny. Może trwać nawet kilka tygodni. Do tego należy wziąć pod uwagę jeszcze czas ewentaulnych przeróbek. Ponadto koszt Twojego nowego ubrania może wahać się od 3 do 10 tysięcy złotych, więc na taki zakup należy się przygotować. W tej cenie jest materiał, wybrane przez Ciebie dodatki oraz praca samego krawca.

Mit ? szyte garnitury są takie same

Nigdy garnitur szyty na miarę nie będzie taki sam jak innego klienta. Dlaczego? Różnią Was przede wszystkim Wasze rozmiary, styl ubrania, dodatki, typ i kolor materiału. Ponadto, Twój garnitur zawsze będzie miał indywidualny charakter, gdyż tylko na Tobie będzie leżał najlepiej! Może będzie miał krótsze spodnie a dłuższe rękawy? Albo szersze ramiona a węższe biodra? Krawiec będzie ustalał Twój indywidualny rozmiar i przekładał na materiał Twój indywidualny gust, który raczej się nie powtórzy, prawda?

Jeśli się zastanawiasz nad wyborem szyć czy kupować garnitur w sklepie, warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Warto też pamiętać, że taki element Twojej garderoby będzie świadczył o Twoim dobrym guście i elegancji.