Garnitur to strój, który sam w sobie jest uosobieniem elegancji. Choć jest kojarzony głównie z osobami na wyższych stanowiskach, gdzie sytuacja zawodowa wymaga szykownego stroju, powoli ulega to zmianie. Warto więc przy wyborze stroju nie tylko na szczególną okazję sięgnąć po garnitur. Warto pamiętać, że to jak wyglądamy ma bardzo duże znaczenie w postrzeganiu nas przez inne osoby.

Na początek warto się zastanowić w jakim stylu będziemy czuć się najlepiej. Jeśli jesteśmy miłośnikami sportu nie zmuszajmy się na siłę do noszenia bardzo eleganckiego i wyszukanego stroju. Jeśli w danym stroju nie będziemy się dobrze czuć, nie ma sensu zmuszać się na siłę. Oczywiście garnitur ma dodać szyku i eleganckiego looku, ale nie każdy będzie czuł się dobrze w danej gamie barw czy kroju.

Przeglądając męskie portale modowe, często można się natknąć na wzmiankę na temat podziału swoich strojów na trzy okazje – codzienny, półelegancki i na specjalne okazje elegancki. Warto też przejrzeć blogi modowe i poszukać inspiracji, czy nawet gotowych zestawów, które można będzie skopiować. Dobry, klasyczny garnitur to podstawa – na jego bazie można budować zarówno casualowe stroje, jak i te bardzo wyszukane. Kupując taki bazowy garnitur warto zwrócić uwagę na jakość materiału z którego jest wykonany oraz na jego krój. Na szczęście teraz nie trudno znaleźć dopasowane fasony. Jeśli już mamy garnitur, czas pomyśleć o koszuli i dodatkach.

Na wieczorne wyjście ze znajomymi świetnie się sprawdzi błękitna koszula czy też biała klasyka. Marynarkę i koszule warto stopniowo przemycać do naszego codziennego looku, łącząc te bardziej sportowe czy casualowe kroje choćby z jeansami czy modnymi chinosami. Do niczego się jednak nie zmuszajmy. Jeśli dany kolor nam nie odpowiada, poszukajmy czegoś bardziej odpowiedniego dla siebie. Już sama marynarka sprawia, że mężczyzna wygląda bardziej z klasą. Nie musi to być klasyk, ale wykonana z miękkich tkanin z ciekawym przeszyciem czy nawet łatami na łokciach, bardziej luźna wersja tej części ubioru. Zacznijmy więc stopniowo od kilku zestawów, które z czasem przerodzą się w wiele eleganckich ale mimo to codziennych stylizacji.