Mężczyzna, który jest elegancki nie tylko od święta, ale także na co dzień, wzbudza zachwyt wielu kobiet. Wiadomo, że warto mieć w swojej garderobie taki zestaw, w którym będziemy czuć się dobrze. Jednak czym wyróżnia się dobry garnitur?

Może powinien być idealnie dopasowany?

W dobrym garniturze powinieneś czuć się jak w swojej skórze ? musi leżeć na Tobie jak ulał. Spodnie nie mogą być zbyt krótkie, ani zbyt długie czy wąskie. Podobnie marynarka ? raczej nie powinna wisieć na ramionach ani być zbyt obcisłą. Dodatkowo, nikt nie lubi ubrań krępujących ruchy ciała, więc materiał powinien umożliwiać Tobie poruszanie się. Takie garnitury to szyte na miarę, w których krawiec zdejmie Twoją miarę i dostosuje materiał do Twoich potrzeb. Warto o tym pomyśleć, jeśli do tej pory nie nosiłeś garniturów lub nie jesteś do nich przekonany a dodatkowo masz wyjątkową sylwetkę ciała.

Dobrany kolorystycznie i wyrażający Twój charakter

Wkładając garnitur możesz poczuć się inaczej, bardziej elegancko i dostojnie. Kiedy chłopak zakłada garnitur na swój pierwszy bal, wygląda bardziej dojrzale. Ważne jest, aby ten element garderoby podkreślał zalety i ukrywał mankamenty Twojej sylwetki. Ponadto, powinien być tak dobrany kolorystycznie, aby podkreślić kolor oczu, włosów i odcień skóry. Jeśli jesteś osobą poważną i na ważnym stanowisku, raczej nie kupisz sobie pstrokatej marynarki i jaskrawych spodni, przeciwnie kolorystyka i styl wyrażą powagę Twojej osoby. Natomiast, jeśli lubisz styl sportowy to drobne urozmaicenia delikatnie to podkreślą.

Wykorzystywany na różne okazje

Wielokrotnie zdarza się, że najpierw idziesz do pracy a potem stawiasz się na spotkaniu ze znajomymi czy na nieoficjalnym przyjęciu. Nie masz czasu na przebieranie się, co wtedy? Twój garnitur do pracy powinien być na tyle uniwersalny, że przy zmianie pewnych dodatków typu koszula, spodnie powstanie strój typu casual, czyli bardziej sportowy, luźny. Marynarka z Twojego garnituru połączona ze spodniami jeans i koszulką T-shirt może nadać Tobie zupełnie inny wygląd! I takie garnitury sprawiają, że zamiast jednego stroju wyjściowego masz kilka na różne okazje!

Wybierając garnitur przy najbliższej okazji, sprawdź czy spełnia on powyższe warunki a zdobędziesz fantastyczny skarb dla Twojej garderoby.