Każdemu z nas zdarzają się w życiu różne gale, ważne wydarzenia, na których chcemy prezentować się wyjątkowo dobrze. Są to m.in. różne uroczystości rodzinne, chrzciny, wesela. Panie zwykle zakładają strojne sukienki i dobierają do nich bogate dodatki. Panowie teoretycznie mają łatwiej – wszyscy zakładają garnitury męskie. Czy jednak dobór odpowiednich spodni i marynarki jest taki prosty?

Kobiety zazwyczaj uważają, że mężczyźni mają dużo łatwiej, jeśli chodzi o dobór ubrania na ważną uroczystość. Nic bardziej mylnego! To tylko stereotyp, że panom nie zależy na wyglądzie zewnętrznym. Oni także chcieliby wyglądać oryginalnie i wyróżniać się na tle swoich kolegów. Jak więc dobrać garnitur, żeby idealnie pasował do naszej osoby?

ZAPOMNIJMY NA CHWILĘ O OSZCZĘDZANIU

Pierwszą, jedną z ważniejszych rzeczy jest to, że na kupnie takiego stroju nie należy, a wręcz nie można oszczędzać. Niestety, dobrze skrojony garnitur, wykonany z odpowiedniego materiału potrafi sporo kosztować. Jednak jest to w wielu przypadkach inwestycja na prawie całe życie! Pamiętajmy również o tym, że skoro na taki zakup będziemy musieli przeznaczyć sporą kwotę pieniędzy, należy go dokładnie przemyśleć.

KLASYKA ZAWSZE W MODZIE

Jeśli nie przepadamy za ekstrawagancją i nie pragniemy wyróżniać się na tle innych, postawmy na prosty, elegancki garnitur. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, dlatego spodnie i marynarka w takim stylu świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji. Jeśli chcemy, żeby nasze ubranie było jeszcze bardziej uniwersalne, wybierzmy je w jakimś klasycznym kolorze. Wiadomo, czerń będzie zawsze świetnie wyglądać i przy okazji będziemy mogli “zaszaleć” z kolorem krawatu bądź koszuli. Jeśli jednak nie przekonują nas ciemne barwy, zdecydujmy się na np. jakiś elegancki odcień szarości.

ROZMIAR GARNITURU

Musimy pamiętać również o chyba najważniejszej rzeczy – garnitur musi leżeć idealnie. Powinniśmy się w nim czuć jak we własnej skórze. Nie może nas nigdzie uwierać, ani uciskać. Gdy będziemy przymierzać wybrany garnitur, spróbujmy podnieść ręce do góry. Jeśli tą czynność wykonamy swobodnie, oznacza to, że marynarka z pewnością nie jest za mała. Zwróćmy również uwagę na długość rękawów oraz nogawek spodni. Nie powinny być one za krótkie. W dobrym sklepie z garniturami męskimi ekspedienci z pewnością pomogą nam dobrać odpowiedni rozmiar.

ODPOWIEDNI MATERIAŁ

Garnitury są wykonywane z naprawdę przeróżnych tworzyw. Warto zwrócić uwagę na to, żeby materiał był przyjemny w dotyku. Ważna jest również jego dobra wentylacja, dzięki czemu nie będziemy się szybko pocić. Najpopularniejszym i jednocześnie najlepszym tworzywem na garnitury jest bawełna. Jeśli dysponujemy większym budżetem warto poszukać stroju wykonanego z alpaki – sierści lamy. Jest ona bardzo trwała, nie mechaci się i świetnie leży.

Przy wyborze garnituru kierujmy się własnym gustem oraz naszym stylem. To nam powinien on się podobać. Jednak jeśli chodzi o materiał oraz rozmiar, warto poradzić się ekspedientów. Oni z pewnością nam pomogą.