Wiele osób błędnie sądzi, że garnitur męski zawsze musi wyglądać tak samo. Zmień to twierdzenie! Jeśli szykujesz się do kupna eleganckiego, męskiego stroju masz naprawdę szereg opcji do wyboru! Warto dokładnie omówić różne dostępne kroje garniturów. Dzięki temu dowiesz się, jaki elegancki komplet będzie najlepszą opcją dla Ciebie.

Frak

Jest to najbardziej elegancki rodzaj stroju męskiego wieczorowego. Frak ma bardzo ciekawą historię. W 1740 r. był on uważany za… ubiór dzienny! Dopiero w XIX w. został on uznany za męski strój wieczorowy. W dzisiejszych czasach frak można nosić tylko podczas naprawdę szczególnych okazji. Należy do nich m.in. ślub. Założenie fraku podczas zwykłych imprez może świadczyć o naszym braku wyczucia dobrego stylu. Dlatego pamiętajmy, że ten rodzaj garnituru jest przeznaczony tylko na najważniejsze, wieczorne uroczystości.

Kolor fraku

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup tego typu garnituru męskiego, musimy pamiętać o jednej, najważniejszej rzeczy. Frak MUSI BYĆ w kolorze czarnym. Już od XIX w. ten strój męski szyje się głównie za pomocą tkanin w tym właśnie kolorze. Oczywiście jeśli dobrze poszukamy, w wielu sklepach znajdziemy tego typu garnitury męskie w innych barwach. Przykładowo, możemy spotkać fraki białe, ciemnogranatowe lub niebieskie. Jeśli jednak nie chcemy natknąć się na krytyczne opinie innych ludzi, postawmy na kolor czarny. Jest to barwa klasyczna, która zawsze doskonale się sprawdza. Ubranie fraku w innym kolorze może być odebrane jako naprawdę nieeleganckie zachowanie. Nie starajmy się na siłę kombinować. Frak sam w sobie jest już bardzo ozdobny. Wyróżniający się kolor sprawi tylko, że nasz strój będzie prezentować się nieestetycznie i niechlujnie. Pamiętajmy również, że frak musi być gładki. Nie decydujmy się na materiały, które mają oryginalne wzory. Klasyka zawsze sama się obroni.

Dodatki

Oczywiście frak musimy uzupełnić elegancką koszulą oraz różnymi dodatkami. Pamiętajmy, że tutaj również musimy postawić na klasykę. Frak sam w sobie jest bardzo ozdobnym strojem, dzięki swoim długim klapom. Prostota zawsze się sprawdzi, więc nie próbujmy na siłę kombinować przy wyborze dodatków. Marynarka fraka ma zawsze dwa rzędy guzików. Warto wiedzieć, że nie powinny być one zapięte. To częsty błąd, który świadczy o naszym braku wiedzy na temat strojów wieczorowych. Z każdym frakiem doskonale będzie się prezentować prosta, biała koszula. Ten kolor w połączeniu z barwą czarną zawsze kojarzy się z elegancją. Dlatego nie decydujmy się na koszule w innych odcieniach. Nieeleganckie są również widoczne na pierwszy rzut oka guziki. Koszula powinna mieć kryte zapięcie. Pamiętajmy o tym, a z pewnością nikt nam nie zarzuci braku stylu. Jeśli chcemy również postawić na kamizelkę, warto wiedzieć, że musi być ona dłuższa niż poły marynarki. Powinna być ona w białym kolorze, tak samo jak koszula. Jeśli decydujemy się na zakup fraku, musimy zadbać również o elegancką muszkę. W takim wypadku krawaty są niedozwolone! Muszka również powinna być w kolorze białym, aby zachować jednolitość stylizacji. Jeśli musimy podtrzymać czymś nasze spodnie, pamiętajmy, że nie może nam posłużyć do tego celu pasek. Akceptowalne są jedynie eleganckie szelki. Warto zadbać również o odpowiednie obuwie. Z frakiem doskonale prezentują się czarne, eleganckie lakierki. Postawmy na klasykę, a z pewnością nie pożałujemy.

 

Frak to najbardziej elegancki męski strój wieczorowy. Pamiętajmy o tym, jeśli decydujemy się na zakup tego typu ubrania. Warto również znać pewne zasady, jeśli chcemy odpowiednio nosić nasz frak. Ten rodzaj stroju przeznaczmy tylko na naprawdę ważne uroczystości wieczorne. Dzięki temu nie natrafimy na krzywe spojrzenia innych osób. Dobierzmy do naszego stroju proste, eleganckie dodatki. Jeśli chcemy dodatkowo urozmaicić naszą stylizację, możemy również zdecydować się na kupno rękawiczek, laseczki lub cylindra. Pamiętajmy jednak, że te dodatki powinny być również w białym lub czarnym kolorze. Dzięki temu zapewnimy sobie elegancki i bardzo szykowny wygląd.